Щоб зберегти пристойний вигляд одягу, потрібно перш за все правильно його прати. Ми розповімо про найрозповсюдженіші помилки, які можуть коштувати нам улюбленої речі.

1) Неправильне сортування.

Крім кольору, необхідно ще звертати увагу на тип тканини: флісовий одяг треба прати тільки окремо, а рушники ніколи не перуть разом з синтетичними речами.

2) Неправильне видалення плям.

Не дивуйтеся дірці, якщо ви звикли люто терти плями. Плями потрібно видаляти акуратно. І краще не розтирати, а промокати пляму шматком тканини білого кольору.

3) Надлишок порошку.

Занадто багато порошку — занадто багато піни, яка може затримувати бруд в таких місцях, як комір. Через це там будуть накопичуватися бактерії, що йде всупереч із самою ідеєю прання.

4) Блискавка.

Блискавки необхідно застібати перед пранням, через те, що зубчики можуть пошкодити інші речі.

5) Застебнуті ґудзики.

А ось ґудзики у сорочок і іншого одягу краще розстебнути. Інакше вони можуть відірватися, а нитки швидко прийдуть в непридатність.

6) Занадто багато відбілювача.

Відбілювач робить тканину менш міцною, тому спробуйте спочатку старі добрі кип'ятіння: велика каструля і пара крапель лимонного соку.

7) Автоматичне прання плавок.

Плавки, а також будь-який інший одяг з еластану і спандексу суворо заборонено прати в пральній машинці. Тільки прохолодна вода і ручне прання.

8) Давати "відпочинок" пральній машині.

Деякі господині дають пральній машині "відпочити", помилково думаючи, що кілька циклів поспіль можуть привести до поламання. Однак розумніше прати поспіль: такий підхід дозволяє скористатися перерозподілом тепла від попереднього циклу, скорочуючи споживання електроенергії.

9) Один цикл для подушок і ковдр.

Якщо перете пір'яні подушки та ковдри в машинці, то прокрутіть їх двічі: пір'я затримують піну і після одного циклу пральний засіб може залишитися всередині.

10) Безладне завантаження.

Найскладніше після прання — знайти пару кожній шкарпетці. Спробуйте розподіляти речі по сітках для прання. В одну сітку дрібне: шкарпетки, спіднє, в іншу сітку трикотаж. Джинси та щільні тканини періть без сітки.

11) Пом'якшувач тканини для рушників.

Пом'якшувач тканини знижує поглинальну здатність тканини, тому для рушників його краще не використовувати.

12) Перезавантаження машинки.

Не варто завантажувати барабан напхом: від цього рвуться речі та ламається машинка.

13) Неправильне прання пуховиків і курток.

Щоб пух не катувався, покладіть три тенісних м'ячиків в барабан. Вони не дадуть збитися пуху і виб'ють всю піну.

14) Використання дорогих пральних засобів.

У багатьох чинників, до яких ми звикли, є бюджетні аналоги: кухонна сіль повертає яскравість речей, а крейда допомагає позбутися від жирних плям. Господарське мило відбілює та видаляє плями. Лимонний сік можна додавати для ароматизації та пом'якшення білизни.

15) Недбалий догляд.

Частіше мийте машину, не забувайте, що відсік для порошку і кондиціонера знімний у більшості машин — мийте його повністю щонайменше раз на тиждень. Тому, що під ним накопичуються ральні засоби, і саме там потрібно мити особливо часто. Не закривайте кришку і відсік для порошку після закінчення прання, щоб дати їм висохнути й провітритися. Декілька разів на рік запускайте один цикл з гарячою водою, змішаної з білим оцтом. Буде як новенька!

 

Текст запозичено у © adme.media та адаптовано спеціально для zaponka.in.ua